Yüksek Kaliteli LED Gömme Aydınlatma Nasıl Seçilir? – Bir Teknik Kılavuz Zhongshan Boyin Aydınlatma Co., Ltd. .
Zhongshan Boyin Aydınlatma Co., Ltd. tarafından
Çin, Zhongshan merkezli öncü LED aydınlatma çözüm sağlayıcısı.
İyi bir LED gömme aydınlatma seçimi yalnızca parlaklıkla ilgili değildir.
At Zhongshan Boyin Aydınlatma Co., Ltd. , müşterilerimize dünya çapında gerçek performans göstergelerine dayalı doğru gömme aydınlatmaları seçmelerinde yardımcı oluyoruz. gerçek performans göstergeleri , sadece fiyat değil.
Aşağıda, bizim adım adım teknik kılavuzumuz lED gömme aydınlatma ürünleriyle ilgili güvenle değerlendirme yapmanıza yardımcı olmak için.
Neden önemli:
Daha yüksek verim, daha az elektrik tüketimiyle daha fazla ışık anlamına gelir.
Standartlarımız:
İyi: 90–110 lm/W
Mükemmel: 120–150+ lm/W

Gerçek örnek:
Bir Avrupa oteli, 200 adet 15 W’lık (80 lm/W) gömme aydınlatmayı, 12 W’lık (130 lm/W) modelimizle değiştirdi.
Işık çıkışı: aynı 1.560 lm.
Tasarruf edilen enerji: 3 W × 200 × 5.000 saat/yıl = 3.000 kWh/yıl .
İpucu: Her zaman lm/W verilerini sabit durumda (30 dakikalık ısıtma süresiyle) alın, başlangıçtaki soğuk testten değil.
Neden önemli:
Işık hüzmesi açısı, belirli bir yükseklikteki alan kaplamasını ve işık yoğunluğu belirler. Yanlış açı, karanlık noktalar veya aşırı parlak ışık alanları oluşturur.
Işık hüzmesi açısı kategorileri:
| Işık Açısı | Yayılım | En iyisi |
| 15°–25° | dar | Vurgu aydınlatması (sanat eserleri, vitrinler, sütunlar) |
| 30°–45° | Orta | Perakende vurguları, raf aydınlatmaları |
| 60°–80° | Geniş | Düşük tavanlar için genel aydınlatma (2,5–3 m) |
| 90°–120° | Sel | Yüksek tavanlar (3,5–5 m), eşit alan aydınlatması |
Boyin’in standart teklifi: 24°, 38°, 60°, 90°, 110° (değiştirilebilir optikler mevcuttur)
Tavan yüksekliğine göre ışın açısı seçimi
| Tavan Yüksekliği | Önerilen Işın Açısı | Aralık (merkezden merkeze) |
| 2,4 – 2,7 m | 60° – 80° | 1,5 – 2,0 m |
| 2,7 – 3,2 m | 80° – 100° | 2,0 – 2,5 m |
| 3,2 – 4,0 m | 90° – 120° | 2,5 – 3,0 m |
| 4,0 m’den fazla | 100° – 120° veya birden fazla dar açı | Düzenlemeye bağlıdır |
Gerçek örnek – depo aydınlatması:
4,2 m tavan yüksekliğine sahip bir depoda 60° aşağı yönlü aydınlatma armatürleri kullanıldı → koyu lekeler armatürler arasında.
Bizim 110° geniş ışın açılı modellerimize geçildi; aynı 18 W güçte → üniform aydınlatma % 42%(aydınlatma değişimi ±38%’den ±12%’ye düştü).
Gerçek vaka – perakende vurgu aydınlatması:
Bir ayakkabı mağazası, ürün raftalarında 90° aşağı yönlü aydınlatma armatürleri kullandı → ışık zemine taşarak ürünleri yeterince aydınlatamadı.
Bizim 38° ışın açılı 12 W ile → ürün parlaklığı artırıldı 210%raflar seviyesinde, ekstra wattaj yok.
İpucu: Ayarlanabilir/hareketli aşağı yönlü aydınlatma armatürleri (gimbal tipleri) için esneklik sağlamak amacıyla daha dar açı (24°–38°) seçin.

Işık demeti açısı ile alan açısı – farkı bilin
| Terim | Tanımlama | Tipik Oran |
| Işık Açısı | Şiddetin tepe değerinin %50'sinden eşit veya daha fazla olduğu bölge | Ana yayılım |
| Görüş açısı | Şiddetin tepe değerinin %10'undan eşit veya daha fazla olduğu bölge | ~ Işık demeti açısının 1,5 katı |
Örnek: 60° ışık demeti açısına sahip olarak etiketlenmiş bir aşağı yönlü aydınlatma armatürü, aslında görünür ışığı 90° alan açısına kadar yaymaktadır – bu, aralıklama hesaplamaları açısından önemlidir.
Son Haberler2026-05-07
2026-04-30
2026-04-23
2026-04-16
2026-04-09
2026-04-02